Magyarországon jelen lévő MLM cégek ismertetője

    STATISZTIKAI ADATOK

    A közvetlen értékesítés vagy más néven MLM egy nagy és növekvő ágazat az egész világon. 2018-ban 192,949 milliárd forgalmat hozott létre ez az iparág, ami folyamatos növekedést jelentett. 118,4 millió regisztrált taggal rendelkeznek világszinten a cégek, melyhez Európa 14,3 millió fővel járul hozzá. Magyarországon a nyilván tartott tagok száma 521 ezer főre tehető.  A DSA adatai alapján a magyar éves forgalom 222 millió dollár, azaz a mai napi árfolyammal számolva 68 milliárd forint.  A közvetlen értékesítési vállalatok Európában több mint 25 000 embernek adnak állandó munkát, és az általuk értékesített termékek 76% -át Európában gyártják.

    A következő adatok a Közvetlen Értékesítők Világszövetsége oldaláról származnak.

    %

    TOP 12 ORSZÁG ÉVES FORGALMA MILLIÁRD DOLLÁRBAN SZÁMOLVA  (2018)

    USA

    KÍNA

    KOREA

    NÉMETORSZÁG

    JAPÁN

    BRAZÍLIA

    MEXIKÓ

    FRANCIAORSZÁG

    MALAJZIA

    TAJVAN

    ANGLIA

    OLASZORSZÁG

    Ország2016 Forgalom (millió $)2017 Forgalom (millió $)2018 Forgalom (millió $)Változás
    1Németország1610316699175205%
    2Franciaország4823499053858%
    3Anglia366136973575-3%
    4Olaszország3145322333113%
    5Oroszország248828132488-12%
    6Lengyelország1113108611889%
    7Spanyolország8788719024%
    8Törökország625731585-20%
    9Románia33838944915%
    10Czech Rep.29229935318%
    11Ukrajna2833083369%
    12Svájc3243083328%
    13Ausztria2812813007%
    14Portugália2682502718%
    15Svédország273256247-4%
    16Magyarország20619522214%
    17Belgium2422182170%
    18Szlovákia16417419411%
    19Finnország215200178-11%
    20Norvégia159184169-8%
    21Hollandia1661421452%
    22Görögország1391321395%
    23Új-Zéland169171138-19%
    24Litvánia84909910%
    25Bulgária89859613%
    26Dánia8387959%
    27Lettország66697712%
    28Izrael55546317%
    29Észtország5154587%
    30Írország42465213%
    31Luxemburg484847-2%
    32Horvátország41404410%
    33Szlovénia242723-15%
    34Málta10,0110,8811,001%
    35Ciprus7,808,209,0010%
    Összesen: 3695638236393183%
    2018.Ország2016 Forgalom (millió $)2017 Forgalom (millió $)2017-es lista helyezés2018 Forgalom (millió $)Változás
    1Kína33292342912357324%
    2USA35540349001353501%
    3Korea17306171513180445%
    4Németország16103166994175205%
    5Japán15265153295156082%
    6Brazília1198711853610198-14%
    7Mexikó57725886758650%
    8Franciaország48234990853858%
    9Malaysia465046649528713%
    10Taiwan38593941103894-1%
    11Anglia36613697113575-3%
    12Olaszország314532231233113%
    13Thaiföld274927951428803%
    14Kolumbia247123611524895%
    15Oroszország24882813132488-12%
    16Kanada19641991171947-2%
    17Peru170917591818807%
    18Argentína16252222161613-27%
    19India141415132015180%
    20Indonézia117714162114553%
    21Philippinien117613112213725%
    22Ausztrália14821570191301-17%
    23Ecuador108911922311970%
    24Lengyelország111310862411889%
    25Spanyolország878871269024%
    26Dél-Afrika84288325831-6%
    27Chile618638286898%
    28Törökország62573127585-20%
    29Vietnám4204382956729%
    30Románia3383893044915%
    31Singapur383357323868%
    32Kazasztán329374313791%
    33Hongkong383357333734%
    34Bolívia352345343573%
    35Czech Rep.2922993735318%
    36Ukrajna283308353369%
    37Svájc324308363328%
    38Ausztria281281383007%
    39Portugália268250402718%
    40Svédország27325639247-4%
    41Magyarország2061954322214%
    42Belgium242218412170%
    43Szlovákia1641744519411%
    44Finnország21520042178-11%
    45Norvégia15918444169-8%
    46Hollandia166142471452%
    47Görögország139132481395%
    48Új-Zéland16917146138-19%
    49Venezuela157130491300%
    50Marokkó115119501277%
    51Litvánia8490519910%
    52Bulgária8985539613%
    53Dánia838752959%
    54Uruguay808454874%
    55Lettország6669557712%
    56Izrael5554566317%
    57Észtország515457587%
    58Írország4246595213%
    59Luxemburg48485847-2%
    60Horvátország4140604410%
    61Szlovénia24276123-15%
    62UAE15,6018,026317,00-6%
    63Málta10,0110,886211,001%
    64Ciprus7,808,20649,0010%
    Összesen:186,72189,64192,952%

    ÉVES FORGALOM MILLIÁRD FORINTBAN SZÁMOLVA EURÓPÁBAN (2017)

    NÉMETORSZÁG

    FRANCIAORSZÁG

    ANGLIA

    OLASZORSZÁG

    LENGYELORSZÁG

    SPANYOLORSZÁG

    ROMÁNIA

    MAGYARORSZÁG

    TERMÉKKATEGÓRIÁK SZERINTI ÉRTÉKESÍTÉS EURÓPÁBAN (2018)

    • Wellness 32% 32%
    • Kozmetika és testápolás 26% 26%
    • Háztartási cikkek és tartós anyagok 12% 12%
    • Lakás kiegészítők 10% 10%
    • Ruházat és Kiegészítők 9% 9%
    • Háztartási tisztítószerek 5% 5%
    • Élelmiszerek és italok 4% 4%
    • Könyvek, játékok, írószerek stb. 3% 3%

    MAGYARORSZÁGI STATISZTIKÁK (2018)

    Regisztrált tagok száma (fő)

    %

    Nők

    %

    Férfiak

    Forgalom (milliárd Ft)

    • Wellness 57% 57%
    • Kozmetika és testápolás 20% 20%
    • Háztartási cikkek és tartós anyagok 10% 10%
    • Lakás kiegészítők 10% 10%
    • Háztartási tisztítószerek 3% 3%
    • Ruházat és Kiegészítők 1% 1%

    Pin It on Pinterest